Laserowe leczenie nietrzymania moczu – alternatywa dla zabiegów chirurgicznych

Nietrzymanie moczu to dość wstydliwa przypadłość, które dotyka nawet około 40% kobiet powyżej 40 roku życia. Na rynku farmaceutycznym dostępne są środki, które mają zapobiegać temu problemowi, jednak ich skuteczność nie jest zadowalająca. Problem można jednak rozwiązać. Najlepszym wyjściem jest laserowe leczenie nietrzymania moczu.

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe leczenie nietrzymania moczu? Jeden, bezbolesny zabieg przyniesie od razu efekty. To metoda, która szczególnie zalecana jest we wczesnych stadiach choroby albo w sytuacjach, kiedy zabiegi chirurgiczne są z różnych przyczyn niemożliwe. Zabieg trwa nie więcej niż 30 minut. W jego wyniku wzmacnia sie powięź wewnątrzmiednicza, a także okolice cewki moczowej.  Niedługo po zabiegu można zauważyć poprawę. Tkanki, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie pęcherza moczowego we właściwej pozycji, nabiera elastyczności i jędrności. A to oznacza, że lepiej wykonują swoje zadania. Aby jak najdłużej podtrzymać efekty zabiegu z laserem, warto wykonywać systematycznie ćwiczenia mięśni Kegla.

Witaj! Jestem lekarzem z 30 letnim stażem, moją wiedzą dzielę się na blogu w formie porad dotyczących zdrowia. Blog to jedna z moich wielu pasji. Zapraszam do czytania!