Skuteczna korekcja laserem wady wzroku

Krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm to problemy związane z widzeniem, które dotykają już od najmłodszych lat. Wady wzroku mogą być dziedziczne, ale także nabyte poprzez niepoprawne wykorzystywanie widzenia. Wady wzroku w większości przypadków się nie cofają, dlatego konieczna jest poprawa widzenia, czyli jego korekta za pomocą okularów lub szkieł kontaktowych. Są to metody nieinwazyjne, jednak bardzo kłopotliwe w życiu codziennym.

Alternatywą może się więc okazać korekcja laserem wady wzroku. Jest to już forma leczenia polegająca na poddaniu się zabiegowi, jednak na szczęście jest to zabieg inwazyjny, czyli taki, który niewiele ingeruje w organizm człowieka. W czasie jego trwania lekarz za pomocą specjalnego lasera odpowiednio modeluje rogówkę oka, dostosowując jej kształt do posiadanej przez pacjenta wady wzroku w celu jej wyeliminowania. Pacjent jest w tym czasie znieczulony miejscowo (a więc nie odczuwa bólu w oku i jego okolicach). Po skończonym zabiegu, trwającym ok.15 minut, pacjenta czeka rekonwalescencja, po której uzyskuje trwały efekt, czyli eliminację swojej wady wzroku.

Witaj! Jestem lekarzem z 30 letnim stażem, moją wiedzą dzielę się na blogu w formie porad dotyczących zdrowia. Blog to jedna z moich wielu pasji. Zapraszam do czytania!